Menu

Anna Babicz

O mnie

Jestem psychologiem i psychoterapeutą w procesie certyfikacji Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Wiedzę i doświadczenie terapeutyczne zdobyłam kończąc całościowe czteroletnie szkolenie z zakresu psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie, które jest rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, a także studia podyplomowe „Kryzysy Psychologiczne i Interwencja Kryzysowa” na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyłam również kurs dotyczący technik terapii poznawczo-behawioralnej w Cognitive Behavioral Therapy (CBT) w Warszawie.

Odbyłam dwa staże kliniczne na oddziałach psychiatrycznych.

Aktualnie, dbając o wysoki poziom kompetencji zawodowych, dodatkowo doskonalę swoją wiedzę uczestnicząc w kursie atestowanym przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego organizowanym przez Oddział Psychoterapii Psychodynamicznej (dawniej Oddział Leczenia Nerwic i Zaburzeń Osobowości) Kliniki Psychiatrii Dorosłych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jestem aktywnym członkiem Towarzystawa Balintowskiego.

Jak pracuję

W swojej pracy najczęściej wykorzystuję elementy nurtu systemowego oraz psychodynamicznego, uwzględniając potrzeby i różnorodność trudności z jakimi borykają się klienci, profesjonalnie dopasowując mój styl pracy do klienta i integrując różne metody psychoterapii.

Nie daję prostej uniwersalnej recepty „jak żyć” ale razem z Państwem pochylę się nad tym co trudne, przygnębiające, niezrozumiałe, bolesne. Pomogę w zrozumieniu sytuacji i jeśli będzie taka potrzeba - odszukaniu własnej, indywidualnej drogi rozwoju i samozadowolenia.

Prowadzę psychoterapię dorosłych oraz młodzieży.

Spotkania terapeutyczne odbywane są z poszanowaniem drugiego człowieka, w atmosferze zaufania, troski oraz zrozumienia.

Dbam o wysoki standard mojej pracy kierując się Kodeksem Etyki Zawodu Psychologa, uczestnikom terapii zapewniam dyskrecję i anonimowość.

Pracuję pod regularną superwizją certyfikowanego superwizora PTP.

Prywatnie

Główne obszary moich zainteresowań i doświadczeń to psychologia i psychoterapia, w których to obszarach nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w szkoleniach i konferencjach.

Prywatnie uwielbiam górskie wycieczki, teatr oraz długie rozmowy z przyjaciółmi.